2021-04-29

W kwietniu miał miejsce finał akcji "Pola Nadziei", polegającej na szerzeniu idei hospicyjnej, a także uwrażliwieniu dzieci na potrzeby osób chorych. Żonkile zasadzone jesienią w naszym Przedszkolu i w Szkole Podstawowej nr 15 im. ks. Prałata Konrada Szwedy, rozkwitły pięknym, żółtym kolorem i stworzyły prawdziwe Pola Nadziei.
Dzięki włączeniu się w akcję szkoły podstawowej, możliwa była współpraca z firmami Marat Sp. z o.o. i Medintech Sp. z o.o., które w zamian za symboliczny bukiet żonkili, przekazały datki i dary na Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku.
W akcję włączyli się także radny Miasta Rybnik pan Jacek Mularczyk, a także ksiądz proboszcz Andrzej Piszczek.

Serdecznie dziękujemy!