Olimpiada Bezpiecznego Przedszkolaka

2022-05-19

„Bezpieczeństwo i rozwaga - to dziecko wie i innym pomaga” – pod taki hasłem w Fundacji Elektrowni Rybnik w dniu 19. 05.2022r. odbyła się Olimpiada Bezpiecznego Przedszkolaka.

                Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest nasze Przedszkole, odbyło się, po przerwie, po raz czwarty. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, na placu zabaw  i nad wodą oraz uwrażliwienie dzieci na potrzebę niesienia pomocy osobom w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa   i życia.

                W Olimpiadzie wzięły udział najstarsze grupy przdszkolne: Starszaki 1 i 2, Zerówki 1, 2, 3 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 – klasy 1a, 2a, 2b, 3a, 3b. Zadania oceniane były przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele rybnickich służb ratowniczych. O dobry nastrój podczas rywalizacji dbały maskotki – Sznupek, Krecik   i Słoneczko. Atmosfera była poważna, jak na temat spotkania przystało, ale każda dobra odpowiedz na pytanie wywoływała uśmiech i gromkie brawa. Dzieci wykazały się obszerną wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa. Służby ratownicze zadbały o atrakcje i na błoniach Fundacji dzieci mogły porozmawiać ze strażakiem, policjantem, pracownikami straży miejskiej. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się pojazdom służb – największym powodzeniem cieszyły się policyjne motory oraz spotkanie z psem policyjnym.

                Olimpiada zakończyła się rozdaniem dyplomów i prezentów. Bądźmy bezpieczni,

Do zobaczenia za rok!

https://fundacjaelektrownirybnik.pl/bezpieczny-maluch/

 

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl