Wycieczka do Sądu Rejonowego

2022-10-10

W poniedziałek 10 października grupy Zerówka III i Starszaki wybrały się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Rybniku. Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom roli sądu w życiu publicznym. Dzieci poznały  kilka faktów z historii miasta Rybnika oraz ciekawostki z przeszłości obecnego Sądu Rejonowego. Na przykładzie przedstawionej inscenizacji, której bohaterami były postacie bajkowe została zobrazowana dzieciom rozprawa sądowa dotycząca kradzieży w sklepie zabawkowym. Najciekawszym punktem zwiedzania budynku była sala zatrzymań. Końcowym punktem programu był  spacer po rynku i utrwalenie miejsc charakterystycznych w centrum Rybnika.