Miedzyprzedszkolna Olimpiada Bezpiecznego Przedszkolaka - Bezpieczny Maluch

2023-05-13

„Bezpieczeństwo i rozwaga - to dziecko wie i innym pomaga” – pod taki hasłem w Fundacji Elektrowni Rybnik w dniu 11. 05.2023r. odbyła się Olimpiada Bezpiecznego Przedszkolaka.

Wydarzenie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasze Przedszkole, odbyło się po raz piąty. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, na placu zabaw i nad wodą oraz uwrażliwienie dzieci na potrzebę niesienia pomocy osobom w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i życia.

W Olimpiadzie wzięły udział najstarsze grupy przdszkolne:  Starszaki, Zerówki 1, 2, 3 oraz inne Rybnickie placówki: Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 35 Bajkowa Łąka, Przedszkole nr 42 Tęczowa Kraina, Przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka. Zadania oceniane były przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele rybnickich służb ratowniczych. 

O dobry nastrój podczas rywalizacji dbały maskotki – Sznupek, Krecik   i Słoneczko. Atmosfera była poważna, jak na temat spotkania przystało, ale każda dobra odpowiedz na pytanie wywoływała uśmiech i gromkie brawa. Dzieci wykazały się obszerną wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa. Służby ratownicze zadbały o atrakcje i na błoniach Fundacji dzieci mogły porozmawiać ze strażakiem, policjantem, pracownikami straży miejskiej. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się pojazdom służb – największym powodzeniem cieszyły się policyjne motory oraz spotkanie z psem policyjnym.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem dyplomów i prezentów.

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl