Witajcie!

To my, Młodszaki I,  wesołe 3,4 - latki o wielkim serduszku i główce pełnej pomysłów :) 

To już drugi rok naszej wspólnej przygody, jaką jest przedszkole. Nawiązaliśmy już pierwsze przyjaźnie, które mamy nadzieję, trwać będą długie długie lata! :) Zapraszamy Was do naszej małej krainy w której codziennie dzieje się coś innego! Sami zobaczcie... :) 

 

Wrzesień przyniósł nam wiele niespodzianek...

W dniu przedszkolaka nasze Panie zorganizowały dla nas przedstawienie pt ,,Cztery pory roku''. Pożegnaliśmy Panią Wiosnę a przywitaliśmy Jesień. Po przedstawieniu czekała na nas niespodzianka za którą bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor :) 

 

 

 

25 września w naszym przedszkolu odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza grupa zaprezentowała Czechy. W postać Hanki wcieliła się Arletka a Rumcajsa odegrał Kacperek. Nie zabrakło również Krecika, który towarzyszył nam przez cały ten czas. Upominki dla dzieci w formie kolorowanek i map podarował nam Pan Kamil Jakubiak - tata Benia, za co serdecnie dziękujemy :)

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopca :) Dzień ten spędziliśmy bardzo aktywnie! Nie zabrakło upominków dla naszych małych zuchów, które przygotowali dla nas Rodzice z Trójki Grupowej - serdecznie dziękujemy!

19 października włączyliśmy się w akcję edukacyjno - charytatywną ,,Pola nadziei'' sadząc żonkile w przedszkolnym ogrodzie. Dzięki takim akcjom uczymy się bezinteresownej pomocy oraz empatii.

Pewnego jesiennego dnia czekała nas niespodzianka... Rodzice z Rady Rodziców ufundowali dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie online pt ,,Przygody Okruszka'' przygotowane przez Teatr ,,Skrzat''. Dzieci z wielkim  zainteresowaniem śledziły losy Okruszka. Na końcu nie zabrakło wesołych zabaw w których bardzo aktywnie uczestniczyliśmy. Sami spójrzcie...

Jesień to szczególnie barwna pora roku. Jest doskonałą inspiracją do tworzenia przeróżnych rzeczy  z darów, jakie od niej samej otrzymujemy. 

W listopadzie poruszyliśmy temat teatru. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Mieliśmy okazję stworzyć własny teatr cieni. Na zakończenie, każdy z nas, stworzył swoją własną kukiełkę. Spójrzcie sami...

25 listopada swoje urodziny obchodził pluszowy miś. Dzień ten spędziliśmy na sportowo. Nie zabrakło również wesołych zabaw przy muzyce :) 

Ostatniego dnia karnawału w naszym przedszkolu odbyły się andrzejki. Wesołe andrzejkowe zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.  

Listopad przyniósł nam wiele niespodzianek. Jedną z nich był teatrzyk ,,Alicja - online '' Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy małej bohaterki :) 

W pewien poniedziałkowy poranek, odwiedził nas długo wyczekiwany przez dzieci gość. Tak, tak to Świety Mikołaj! Przyniósł ze sobą prezenty dla każdego przedszkolaka. Pozostawił nam jeszcze zabawki za które bardzo dziękujemy!

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl