Witajcie!

To my, Młodszaki I,  wesołe 3,4 - latki o wielkim serduszku i główce pełnej pomysłów :) 

To już drugi rok naszej wspólnej przygody, jaką jest przedszkole. Nawiązaliśmy już pierwsze przyjaźnie, które mamy nadzieję, trwać będą długie długie lata! :) Zapraszamy Was do naszej małej krainy w której codziennie dzieje się coś innego! Sami zobaczcie... :) 

 

Wrzesień przyniósł nam wiele niespodzianek...

W dniu przedszkolaka nasze Panie zorganizowały dla nas przedstawienie pt ,,Cztery pory roku''. Pożegnaliśmy Panią Wiosnę a przywitaliśmy Jesień. Po przedstawieniu czekała na nas niespodzianka za którą bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor :) 

 

 

 

25 września w naszym przedszkolu odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza grupa zaprezentowała Czechy. W postać Hanki wcieliła się Arletka a Rumcajsa odegrał Kacperek. Nie zabrakło również Krecika, który towarzyszył nam przez cały ten czas. Upominki dla dzieci w formie kolorowanek i map podarował nam Pan Kamil Jakubiak - tata Benia, za co serdecnie dziękujemy :)

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopca :) Dzień ten spędziliśmy bardzo aktywnie! Nie zabrakło upominków dla naszych małych zuchów, które przygotowali dla nas Rodzice z Trójki Grupowej - serdecznie dziękujemy!

19 października włączyliśmy się w akcję edukacyjno - charytatywną ,,Pola nadziei'' sadząc żonkile w przedszkolnym ogrodzie. Dzięki takim akcjom uczymy się bezinteresownej pomocy oraz empatii.

Pewnego jesiennego dnia czekała nas niespodzianka... Rodzice z Rady Rodziców ufundowali dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie online pt ,,Przygody Okruszka'' przygotowane przez Teatr ,,Skrzat''. Dzieci z wielkim  zainteresowaniem śledziły losy Okruszka. Na końcu nie zabrakło wesołych zabaw w których bardzo aktywnie uczestniczyliśmy. Sami spójrzcie...

Jesień to szczególnie barwna pora roku. Jest doskonałą inspiracją do tworzenia przeróżnych rzeczy  z darów, jakie od niej samej otrzymujemy. 

W listopadzie poruszyliśmy temat teatru. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Mieliśmy okazję stworzyć własny teatr cieni. Na zakończenie, każdy z nas, stworzył swoją własną kukiełkę. Spójrzcie sami...

25 listopada swoje urodziny obchodził pluszowy miś. Dzień ten spędziliśmy na sportowo. Nie zabrakło również wesołych zabaw przy muzyce :) 

Ostatniego dnia karnawału w naszym przedszkolu odbyły się andrzejki. Wesołe andrzejkowe zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.  

Listopad przyniósł nam wiele niespodzianek. Jedną z nich był teatrzyk ,,Alicja - online '' Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy małej bohaterki :) 

W pewien poniedziałkowy poranek, odwiedził nas długo wyczekiwany przez dzieci gość. Tak, tak to Świety Mikołaj! Przyniósł ze sobą prezenty dla każdego przedszkolaka. Pozostawił nam jeszcze zabawki za które bardzo dziękujemy!

Nie ma lepszego lekarstwa na bóle,

niż gdy mnie Babcia przytula czule.

Babcia się troszczy, lubi rozpieszczać,

jak zacznie karmić nie może przestać.

Babci nie można nikim zastąpić,

więc trzeba ją cenić i pochwał nie skąpić.

I ja Cię chwalę Babciu kochana,

wołając z przekorą ,,dziura w kapciu''

Dziadku mój kochany,

jesteś plasterkiem na rany.

Rozpieszczasz mnie i wspierasz,

uczysz, jak dobro wybierać.

Znasz wiele historii ciekawych,

i uczysz prawdziwej zabawy.

Zabawny w tym jesteś na dokładkę,

dziękuję że jesteś moim Dziadkiem!

 

W styczniu, w naszej grupie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Inny niż dotychczas, bo bez naszych kochanych Babć i Dziadków. Zapewniamy jednak, że  jesteście w naszych małych serduszkach zawsze! Bardzo Was kochamy! 

W lutym, główną atrakcją, był długo wyczekiwany  przez wszystkie dzieci Bal karnawałowy.

Od samego ranka w naszym przedszkolu słychać było wesołą muzykę.

Nie zabrakło konkursów, wesołych pląsów, oraz tego, co wszystkie dzieci lubią najbardziej - słodkiego poczęstunku.

Walentynki kojarzą się nam z dniem zakochanych.

My jednak na ten dzień spojrzeliśmy z nieco innej strony..

Podziękowaliśmy swoim Mamusiom i Tatusiom za ich miłość do nas. 

To właśnie oni, są dla nas największą miłością!

Marzec przyniósł ze sobą również wiele niespodzianek. Kojarzy się nam z budzącą  do życia wiosną ale nie tylko!

W marcu, swoje święto obchodziły wszystkie kobietki i kobiety. Postanowiliśmy ten dzień spędzić na wesoło! Dziękujemy kochanym Rodzicom za przygotowanie upominków.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszej Trójki grupowej. 

 

 

W marcu, w naszej grupie odbył się konkurs matematyczny.

Zostaliśmy podzieleni na cztery drużyny - kół, kwadratów, trójkątów oraz prostokątów.

Uczyliśmy się współdziałania w zespole. 

Wspólnie przeliczaliśmy, tworzyliśmy rytmy, segregowaliśmy figury geometryczne.

Wszyscy znakomicie radziliśmy sobie z każdym wyzwaniem! 

Każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom, a cała nasza grupa otrzymała niespodzianki, ufundowane przez Panią Dyrektor za co bardzo dziękujemy!

21 marca progi naszego przedszkola przekroczyła Pani Wiosna. Na każdej buzi od samego rana gościł uśmiech. Wspólnie z nią pożegnaliśmy Panią Zimę słowami - ,,Do zobaczenia za rok''!

 

Powitaliśmy już wiosnę, teraz pora na małe wiosenne prace. 

Pewnego dnia, zamieniliśmy się w małych ogrodników i postanowiliśmy zasiać w naszej sali pietruszkę, lubczyk oraz aksamitkę. Oto efekty naszej pracy...

 My już jesteśmy przygotowani do Świąt Wielkanocnych! Udało się nam odnaleźć prezenty jakie zostawił dla nas w ogrodzie zajączek Wielkanocny!

Kwiecień obfitował również w wiele atrakcji. Jedną z nich, było rozstrzygnięcie konkursu ,,Wielkanocne Jajeczko''

Wszystkie prace były piękne i każda z nich zasługiwała na wyróżnienie. W naszej grupie zostały wyróżnione dwie spośród 108 wszystkich prac! Wyróżnienie otrzymała praca Lenki oraz Amelki - serdecznie gratulujemy! Pozostałym dzieciom również gratulujemy! Dla wszystkich dzieci, które wykonały wielkanocną pisankę czekał dyplom oraz mała niespodzianka. 

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Cały tydzień rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób segregować śmieci, jak oszczędzać energię, wodę, oraz jak żyć w zgodzie z naturą.

 

W związku z tematyką ,,Poznajemy zawody'' w naszej grupie powstał mały sklepik. 

Uczyliśmy się, jak robić zakupy oraz tego, jakich zwrotów grzecznościowych należy używać podczas zakupów i nie tylko. Każdy z nas miał okazję zamienić się w sprzedawcę bądź klienta. 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl