Witajcie, to my MŁODSZAKI II, wesołe i ciekawe świata czterolatki. Już drugi rok chodzimy do przedszkola i czujemy się tu wspaniale! Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i zawsze ciekawi otaczającego nas świata. Poznaliśmy już wszystkie przedszkolne zwyczaje i dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni. Wspólnie bawimy się i uczymy. Podczas naszych zajęć śpiewamy, tańczymy, malujemy farbami, kolorujemy, wyklejamy oraz eksperymentujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie wykonujemy trudne zadania i rozwiązujemy zagadki.

 • We wrześniu uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechu :-) W tym dniu powitaliśmy także jedną z najpiękniejszych pór roku - JESIEŃ.
 • Jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku! Różnobarwne liście zachęcają nas do przebywania na świeżym powietrzu. Chętnie korzystamy z uroków "Polskiej Złotej Jesieni"- zbieramy kolorowe listki, kasztany, żołędzie, gromadzimy je w kącikach przyrody i układamy z nich przeróżne kompozycje...
 • 25 września celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia przenieśliśmy się w wirtualną podróż do pięknej Portugalii. Dowiedzieliśmy się jak witają się mieszkańcy Portugalii, co ciekawego można tam zobaczyć i zjeść. Długo będziemy wspominać ten dzień...
 • Dżentelmen... Kto to taki? Powinien być kulturalny, pomocny, koleżeński i miły - zgodnie stwierdziły wszystkie dziewczynki! 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Każdy mały dżentelmen otrzymał dyplom SUPER CHŁOPAKA oraz miły upominek. Było wspaniale :-)
 • Na pewno już wiecie, że jesteśmy koleżeńscy i zawsze chętnie pomagamy innym. 19 października przyłączyliśmy się do akcji edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei", sadząc żonkile. Cebulki żonkilowe zasadzone przez nas jesienią, odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w przedszkolnym ogrodzie. 
 • Listopad rozpoczęliśmy od zdobywania nowych doświadczeń, wcielając się w role "Małych Odkrywców". Bacznie sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, jak powstaje kolorowa tęcza oraz wulkan... Było ciekawie i baaaardzo kolorowo:-) Sami zobaczcie!
 • Za górami, za lasami...

Czy zdarzyło się Wam zabłądzić w lesie podczas zbierania jagód i grzybów? Taka przygoda spotkała małego chłopca, Okruszka...   

Z uśmiehcem na twarzy obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Przygody Okruszka" w wykonaniu Teatru Skrzat. Z zapartym tchem śledziliśmy zmagania głównych bohaterów. Doskonalwe bawiliśmy się przy skocznych piosenkach, a na koniec rozwiązaliśmy kilka zagadek :-) Było fantastycznie! Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie...

"Kto Ty jesteś?

- Polak mały..."

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, połączyliśmy się online z pozostałymi grupami naszego przedszkola i wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego", włączając się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej rocznicy. W atmosferze powagi uczciliśmy to jakże ważne dla każdego z nas święto. Dopełnieniem akcji było samodzielne zrobienie flagi Polski poprzez odbicie naszej dłoni pomalowanej farbą.

 • W listopadzie swoje święto mają ... JEŻE! To doskonały czas, by dowiedzieć się, jak pomóc tym sympatycznym zwierzakom. Dzień Jeża minął nam przemiło :-) Cała grupa zamieniła się w jeżyki... Świetnie się przy tym bawiliśmy - wszystko na podstawie wierszy i piosenek o jeżu. Nie zabrakło również ulubionej przez wszystkich przedszkolaków zabawy - W środku koła siedzi jeż. Na koniec wykonaliśmy jeże z ziemniaków i zapałek...

".. czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk..."

 • Czary - mary, hokus - pokus...

W naszej sali zapanował magiczny nastrój. Odwiedziła nas pewna Wróżka... bowiem Andrzejki to czas magii i wróżb, kiedy każdy przedszkolak chce zajrzeć w przyszłość. Wesołe zabawy przyniosły nam mnóstwo radości i były okazją do radosnej zabawy!

 • To był bardzo pracowity tydzień w naszej grupie. Święta tuż, tuż... Sala świątecznie udekorowana, choinka pięknie przystrojona, list do Świętego Mikołaja napisany... 

Mikołaju byliśmy bardzo grzeczni, czekamy na Ciebie z niecierpliwością. Wyczekujemy już dzwonków sań... mamy dla Ciebie kilka niespodziankek :-)

"Choinka, choineczka,

Tu bombka, lampeczka..."

 • Miło nam poinformować, że nasza koleżanka, Pola, zdobyła 6 miejsce (na 160 nadesłanych prac), w konkursie "Mój Pupil" organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.

Brawo Pola! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Archiwum

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl