Witajcie, to my MŁODSZAKI II, wesołe i ciekawe świata czterolatki. Już drugi rok chodzimy do przedszkola i czujemy się tu wspaniale! Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i zawsze ciekawi otaczającego nas świata. Poznaliśmy już wszystkie przedszkolne zwyczaje i dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni. Wspólnie bawimy się i uczymy. Podczas naszych zajęć śpiewamy, tańczymy, malujemy farbami, kolorujemy, wyklejamy oraz eksperymentujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie wykonujemy trudne zadania i rozwiązujemy zagadki.

 • We wrześniu uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechu :-) W tym dniu powitaliśmy także jedną z najpiękniejszych pór roku - JESIEŃ.
 • Jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku! Różnobarwne liście zachęcają nas do przebywania na świeżym powietrzu. Chętnie korzystamy z uroków "Polskiej Złotej Jesieni"- zbieramy kolorowe listki, kasztany, żołędzie, gromadzimy je w kącikach przyrody i układamy z nich przeróżne kompozycje...
 • 25 września celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia przenieśliśmy się w wirtualną podróż do pięknej Portugalii. Dowiedzieliśmy się jak witają się mieszkańcy Portugalii, co ciekawego można tam zobaczyć i zjeść. Długo będziemy wspominać ten dzień...
 • Dżentelmen... Kto to taki? Powinien być kulturalny, pomocny, koleżeński i miły - zgodnie stwierdziły wszystkie dziewczynki! 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Każdy mały dżentelmen otrzymał dyplom SUPER CHŁOPAKA oraz miły upominek. Było wspaniale :-)
 • Na pewno już wiecie, że jesteśmy koleżeńscy i zawsze chętnie pomagamy innym. 19 października przyłączyliśmy się do akcji edukacyjno-charytatywnej "Pola Nadziei", sadząc żonkile. Cebulki żonkilowe zasadzone przez nas jesienią, odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w przedszkolnym ogrodzie. 
 • Listopad rozpoczęliśmy od zdobywania nowych doświadczeń, wcielając się w role "Małych Odkrywców". Bacznie sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, jak powstaje kolorowa tęcza oraz wulkan... Było ciekawie i baaaardzo kolorowo:-) Sami zobaczcie!
 • Za górami, za lasami...

Czy zdarzyło się Wam zabłądzić w lesie podczas zbierania jagód i grzybów? Taka przygoda spotkała małego chłopca, Okruszka...   

Z uśmiehcem na twarzy obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Przygody Okruszka" w wykonaniu Teatru Skrzat. Z zapartym tchem śledziliśmy zmagania głównych bohaterów. Doskonalwe bawiliśmy się przy skocznych piosenkach, a na koniec rozwiązaliśmy kilka zagadek :-) Było fantastycznie! Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie...

"Kto Ty jesteś?

- Polak mały..."

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, połączyliśmy się online z pozostałymi grupami naszego przedszkola i wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego", włączając się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej rocznicy. W atmosferze powagi uczciliśmy to jakże ważne dla każdego z nas święto. Dopełnieniem akcji było samodzielne zrobienie flagi Polski poprzez odbicie naszej dłoni pomalowanej farbą.

 • W listopadzie swoje święto mają ... JEŻE! To doskonały czas, by dowiedzieć się, jak pomóc tym sympatycznym zwierzakom. Dzień Jeża minął nam przemiło :-) Cała grupa zamieniła się w jeżyki... Świetnie się przy tym bawiliśmy - wszystko na podstawie wierszy i piosenek o jeżu. Nie zabrakło również ulubionej przez wszystkich przedszkolaków zabawy - W środku koła siedzi jeż. Na koniec wykonaliśmy jeże z ziemniaków i zapałek...

".. czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk..."

 • Kiedy nie możemy iść do teatru, TEATR odwiedza nas :-) Pełni radości, z uśmiechem na twarzy, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Alicja online". W trakcie seansu przenieśliśmy się na 6 planów filmowych! Królik Baloniarz, rozśmieszył nas do łez :-), a Gąsienica urozmaiciła seans pokazem baniek mydlanych! Było super, gromkim brawom nie było końca... 
 • Czary - mary, hokus - pokus...

W naszej sali zapanował magiczny nastrój. Odwiedziła nas pewna Wróżka... bowiem Andrzejki to czas magii i wróżb, kiedy każdy przedszkolak chce zajrzeć w przyszłość. Wesołe zabawy przyniosły nam mnóstwo radości i były okazją do radosnej zabawy!

 • "Hej, w kopalni praca wre, górnicy pracują..."

Pamiętając, o Dniu Górnika, 4 grudnia poznaliśmy tajniki pracy w kopalni. Zapoznaliśmy się z wyglądem munduru górniczego, czapki oraz narzędzi potrzebnych do wydobywania węgla. Na koniec sprawdziliśmy własnoręcznie, czy węgiel na pewno jest czarny... Nie wierzycie? Sami zobaczcie!

 • To był bardzo pracowity tydzień w naszej grupie. Święta tuż, tuż... Sala świątecznie udekorowana, choinka pięknie przystrojona, list do Świętego Mikołaja napisany... 

Mikołaju byliśmy bardzo grzeczni, czekamy na Ciebie z niecierpliwością. Wyczekujemy już dzwonków sań... mamy dla Ciebie kilka niespodziankek :-)

"Choinka, choineczka,

Tu bombka, lampeczka..."

 • Wszystkie dzieci kochają Mikołaja, a On lubi odwiedzać dzieci na całym świecie! Już od samego rana, z niecierpliwością wyczekiwaliśmy Pana w czerwonym ubraniu. Przybył do nas 7 grudnia, z workirm pełnym prezentów! Każdy przedszkolak dostał mały upominek :-) Ten dzień zapamiętamy na dłuuugo...
 • Miło nam poinformować, że nasza koleżanka, Pola, zdobyła 6 miejsce (na 160 nadesłanych prac), w konkursie "Mój Pupil" organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.

Brawo Pola! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Malusieńki Jezus
w twardym żłóbku spał.
głodny i zmarznięty,
przez sen cicho łkał.

Nie płacz Jezu,
my Ci zaśpiewamy,
nie płacz Jezu,
pięknie Ci zagramy...

Wzięła babcia srebrne druty
I sweterek stary, spruty,
Migu-migu, zrobi Ali
Ze sweterka ciepły szalik.
A dla Janka, co jest malcem,
Rękawiczki z jednym palcem...

Mój dziadek wie prawie wszystko.
Umie gwizdać jak kos,
ma duże okulary
i długi siwy wąs.
Potrafi z kawałka drewna
wystrugać lalkę i psa.
Jak piękna książka dla dzieci
- dziadek sto bajek zna...

 

 • ... Przyszła zima biała, śniegu nasypała ...

Na pewno wiecie, że uwielbiamy zimę i zabawy na śniegu. Wiecie również, że uwielbiamy eksperymentować :-) I dlatego      w pewne piękne, wtorkowe popołudnie badaliśmy właściwości śniegu. Zaobserwowaliśmy, że topniejący śnieg zmienił swoją objętość i wcale nie jest taki czysty, jak nam się wydawało. Sami zobaczcie!

 • W piątek, 5 lutego odbył się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY! Tego dnia, już od rana do naszej sali przybywały kolorowe postacie z bajek :-) Spotkać można było tu: wróżki, królewny, piratów, strażaków, a nawet policjantów... Nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie przebrania! Doskonale się przy tym bawiliśmy, a wspaniała muzyka porywała nas do tańca w rytm samby, walczyka oraz rock and rola. Liczne konkursy i zabawy towarzyszyły nam przez cały czas. Był także słodki poczęstunek oraz pokaz bajecznych strojów. Było fantastycznie :-)
 • Każdego dnia rozmawiamy o uczuciach, uczymy się je rozpoznawać, nazywać oraz szanować. W dniu Św. Walentego sporo uwagi poświęciliśmy miłości i przyjaźni. A wszystko to w atmosferze radosnej zabawy :-) Nie zabrakło także łamigłowek, konkursów i tańców. Na koniec naszych zabaw, powstały piękne, czerwone serduszka :-) To był dzień wyjątkowy, pełen wrażeń i pozytywnych emocji!

Kwadrat, to taka dziwna figura,

bo nie wiadomo, gdzie dół, a gdzie góra...

 • Na początku marca, w naszej grupie odbył się KONKURS MATEMATYCZNY. Podzieleni na 4 drużyny (kół, trójkątów, kwadratów oraz prostokątów), dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki, łamigłówki, segregowaliśmy figury geometryczne, przeliczaliśmy, tworzyliśmy rytmy... Wszystkie zadania sprawiły nam mnóstwo radości, tym bardziej, że w tym dniu nie było przegranych :-) Na koniec zmagań, każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom, a cała grupa kreatywny prezent, ufundowany przez panią Dyrektor.
 • 8 marca - Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu nasi przedszkolni dżentelmeni składali życzenia wszystkim dziewczynkom oraz paniom :-) Małe Damy, zaprezentowały piękne kreacje na czerwonym dywanie, a panowie nagradzali każdą z nich gromkimi brawami! Chłopcy spisali się na medal, zapraszając dziewczynki do tańca i wręczając im wiosenne kwiatki oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości :-)

 • W marcu wzięliśmy także udział w akcji informacyjno - edukacyjnej "Wirusoochrona". Podczas zajęć poznaliśmy podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Pamiętamy o tym, że należy zdrowo się odżywiać, jeść dużo warzyw i owoców oraz być aktywnym fizycznie, uprawiając różne sporty oraz chodząc codziennie na spacery. Poznaliśmy także etapy prawidłowego mycia rąk oraz dowiedzieliśmy się, jak należy postępować w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne. #LekcjaHIGIENY, #wirusoochrona

Jestem sobie ogrodniczka,

mam nasionek pół koszyczka.

Jedne gładkie, drugie w łatki,

a z tych nasion będą kwiatki...

W pewien piękny, słoneczny poranek zamieniliśmy się w małych ogrodników. Nasze parapety wypełniły donice z żonkilami, hiacyntami, cebulkami różnych kwiatów i warzyw, aksamitką, słonecznikiem, bazylią, cebulką dymką, miętą... Natomiast w skorupkach jaj, zasialiśmy rzeżuchę :-) Było niesamowicie, w sali zrobiło się kolorowo... Wiosnę czuć w powietrzu :-) Dziękujemy Rodzicom za nasionka i doniczki :-)

 

Archiwum

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl