Wycieczka do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach

2022-12-20

15 listopada nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach na spotkanie z górnikiem. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje węgiel oraz jak wyglada praca górnika. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć strój górnika. Chłopcy przewożąc węgiel mieli okazję zobaczyć jak ciężką pracę wykonuje górnik. Dziewczynki zaś wcieliły się w rolę kucharki i przygotowały pyszny obiad swoim górnikom.  Podsumowaniem zajęć była wspólna praca plastyczna. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromna radość o czym świadczyły usmiechy na ich twarzach.