Link do zajęć dla grupy na bieżący tydzień:

https://padlet.com/alicjabochenekp372/Bookmarks

 

 

NOWY ROK SZKOLNY

 

Jak ten czas szybko leci.................JESTEŚMY JUŻ W ZERÓWCE!!!

  • Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy od wzpomnień z wakacji. Opowiadaniom nie było końca.  Wykonaliśmy prace plastyczne, by zatrzymać nasze wspomnienia na dłużej.

 

 

  • Nasze wspólne działania rozpoczęliśmy od sprządzenia KODEKSU PRZEDSZKOLAKA - najważniejszą dla nas zasadą jest : JESTEŚMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI I MILI. Każdy z nas złożył swój podpis pod kodeksem. Sprawa jest więc bardzo poważna!
  • Czas w przedszkolu dzielimy pomiędzy naukę i zabawę. W każdej z tych działalności dajemy z siebie 100%.

 

  • Wrzesień i początek października był w naszej grupie bardzo bogaty w urodzinowe uroczystości - swoje święto obchodzili - Nikodem, Ania, Ola, Hania, Ala, Zuzia, Franek. Sto lat! Były życzenia i słodkie pyszności. Potem każdy z nas robił 10 pompek!

21 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu powitaliśmy również Panią Jesień.

25 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nasza grupa wylosowała państwo Grecję. Nauczyliśmy się powitania w języku greckim, poznaliśmy flagę i hymn Grecji.Podczas oglądania filmu o Grecji zachwycaliśmy się greckimi pejzażami. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy mitu o Minotaurze, ale największym wyzwaniem było dla nas nauczenie się paru taktów greckiego tańca Zorba - udało się nam- możemy udzielać korepetycji - chętnych rodziców prosimy o kontakt, a nastawionych do życia bardziej filozoficznie, skontaktujemy z greckim filozofem, w rolę którego, w tym dniu wcielił się znakomicie nasz kolega Nikodem!

30 września dzięki rodzicom wszystkie dziewczynki z naszej grupy obdarowały chłopaków prezentami z okazji Dnia Chłopaka - było bardzo miło!

Dziewczynki z naszej grupy wykonały prace plastyczne na konkurs pt. "Ptaki wokół nas".

Cała grupa włączyła się do akcji sadzenia żonkili, każdy z nas zasadził swoją cebulkę. Mamy nadzieję, że nasza donica będzie wiosną cała ubarwiona  na żółto.

Czas wolny od zajęć wykorzystujemy na zabawę , podczas której dają się zauważyć nasze przyszłe zawody - Filip omawia z Frankiem trasę koncertową, a Krzysiu z Filipem szukają nowych rozwiązań konstrukcyjnych....

W październiku podążaliśmy śladami polskich legend i podań. Poznawaliśmy nazwy polskich miast i historię naszego kraju. 

Legendy tak bardzo nam się podobały, że wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały prace plastyczne prezentujące ulubioną legendę. Powstały prawdziwe arcydzieła. Brawo dzieci, brawo rodzice!!!

Często bywamy również w teatrze! Podczas spektaklu "Alicja on-line" bawiliśmy się wyśmienicie.

Szóstego grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj - to był cudowny dzień! Mikołaj nie tylko przywiózł nam prezenty, ale osobiście pomógł nam odpakować ten największy prezent, przeznaczony do naszej sali.

"Krążą nad domem boćki znajome, goście zza siedmiu mórz..." - śpiewamy coraz częściej niecierpliwie wyglądając wiosny, a przed oczami ciągle mamy wydarzenia, które miały miejsce zimą. Pamiętamy, jak świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, pamiętamy nasze pląsy i zabawy podczas baliku. Uczyliśmy się wielu nowych rzeczy,  bo jesteśmy bardzo ciekawi świata.

ósmego marca chłopcy z naszej grupy pamiętali o święcie  - każda dziewczynka dostała z okazji Dnia Kobiet  upominek - było bardzo miło i sympatycznie.

 

Nareszcie jest!!! WIOSNA!  - zastanawialiśmy się, w  jaki sposób wiosna nadejdzie. Czy może przyjedzie na rowerze? A może przyleci balonem? Część dzieci była przekonana, że przyleci samolotem, ale jednak większość z nas zdecydowała, że wiosna przyjdzie piechotą. Pozostaje nam teraz bacznie się przyglądać przyrodzie dookoła, żeby nie przegapić tej cudnej pory roku. Tym bardziej, że wszystkie procedury zostały przez nas spełnione: Marzanna, zła panna pożegnana, wiosenny gaik czeka w wazonie na pierwsze pączki. Nasza grupa oficjalnie powitała Wiosnę.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl