NOWY ROK SZKOLNY

 

Jak ten czas szybko leci.................JESTEŚMY JUŻ W ZERÓWCE!!!

  • Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy od wzpomnień z wakacji. Opowiadaniom nie było końca.  Wykonaliśmy prace plastyczne, by zatrzymać nasze wspomnienia na dłużej.

 

 

  • Nasze wspólne działania rozpoczęliśmy od sprządzenia KODEKSU PRZEDSZKOLAKA - najważniejszą dla nas zasadą jest : JESTEŚMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI I MILI. Każdy z nas złożył swój podpis pod kodeksem. Sprawa jest więc bardzo poważna!
  • Czas w przedszkolu dzielimy pomiędzy naukę i zabawę. W każdej z tych działalności dajemy z siebie 100%.

 

  • Wrzesień i początek października był w naszej grupie bardzo bogaty w urodzinowe uroczystości - swoje święto obchodzili - Nikodem, Ania, Ola, Hania, Ala, Zuzia, Franek. Sto lat! Były życzenia i słodkie pyszności. Potem każdy z nas robił 10 pompek!

21 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu powitaliśmy również Panią Jesień.

25 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nasza grupa wylosowała państwo Grecję. Nauczyliśmy się powitania w języku greckim, poznaliśmy flagę i hymn Grecji.Podczas oglądania filmu o Grecji zachwycaliśmy się greckimi pejzażami. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy mitu o Minotaurze, ale największym wyzwaniem było dla nas nauczenie się paru taktów greckiego tańca Zorba - udało się nam- możemy udzielać korepetycji - chętnych rodziców prosimy o kontakt, a nastawionych do życia bardziej filozoficznie, skontaktujemy z greckim filozofem, w rolę którego, w tym dniu wcielił się znakomicie nasz kolega Nikodem!

30 września dzięki rodzicom wszystkie dziewczynki z naszej grupy obdarowały chłopaków prezentami z okazji Dnia Chłopaka - było bardzo miło!

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl