NOWY ROK SZKOLNY

 

Jak ten czas szybko leci.................JESTEŚMY JUŻ W ZERÓWCE!!!

  • Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy od wzpomnień z wakacji. Opowiadaniom nie było końca.  Wykonaliśmy prace plastyczne, by zatrzymać nasze wspomnienia na dłużej.

 

 

  • Nasze wspólne działania rozpoczęliśmy od sprządzenia KODEKSU PRZEDSZKOLAKA - najważniejszą dla nas zasadą jest : JESTEŚMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI I MILI. Każdy z nas złożył swój podpis pod kodeksem. Sprawa jest więc bardzo poważna!
  • Czas w przedszkolu dzielimy pomiędzy naukę i zabawę. W każdej z tych działalności dajemy z siebie 100%.

 

  • Wrzesień i początek października był w naszej grupie bardzo bogaty w urodzinowe uroczystości - swoje święto obchodzili - Nikodem, Ania, Ola, Hania, Ala, Zuzia, Franek. Sto lat! Były życzenia i słodkie pyszności. Potem każdy z nas robił 10 pompek!

21 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu powitaliśmy również Panią Jesień.

25 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nasza grupa wylosowała państwo Grecję. Nauczyliśmy się powitania w języku greckim, poznaliśmy flagę i hymn Grecji.Podczas oglądania filmu o Grecji zachwycaliśmy się greckimi pejzażami. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy mitu o Minotaurze, ale największym wyzwaniem było dla nas nauczenie się paru taktów greckiego tańca Zorba - udało się nam- możemy udzielać korepetycji - chętnych rodziców prosimy o kontakt, a nastawionych do życia bardziej filozoficznie, skontaktujemy z greckim filozofem, w rolę którego, w tym dniu wcielił się znakomicie nasz kolega Nikodem!

30 września dzięki rodzicom wszystkie dziewczynki z naszej grupy obdarowały chłopaków prezentami z okazji Dnia Chłopaka - było bardzo miło!

Dziewczynki z naszej grupy wykonały prace plastyczne na konkurs pt. "Ptaki wokół nas".

Cała grupa włączyła się do akcji sadzenia żonkili, każdy z nas zasadził swoją cebulkę. Mamy nadzieję, że nasza donica będzie wiosną cała ubarwiona  na żółto.

Czas wolny od zajęć wykorzystujemy na zabawę , podczas której dają się zauważyć nasze przyszłe zawody - Filip omawia z Frankiem trasę koncertową, a Krzysiu z Filipem szukają nowych rozwiązań konstrukcyjnych....

W październiku podążaliśmy śladami polskich legend i podań. Poznawaliśmy nazwy polskich miast i historię naszego kraju. 

Legendy tak bardzo nam się podobały, że wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały prace plastyczne prezentujące ulubioną legendę. Powstały prawdziwe arcydzieła. Brawo dzieci, brawo rodzice!!!

Często bywamy również w teatrze! Podczas spektaklu "Alicja on-line" bawiliśmy się wyśmienicie.

Szóstego grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj - to był cudowny dzień! Mikołaj nie tylko przywiózł nam prezenty, ale osobiście pomógł nam odpakować ten największy prezent, przeznaczony do naszej sali.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl