12.04 - zajęcia zdalne

2021-04-11

Witajcie w kolejny dzień kwietnia - mamy poniedziałek i radosny dzień Domowego Przedszkola. Wracamy z kosmosu, w tym tygodniu zamienię was w Strażników Przyrody. Postaramy się wspólnie nauczyć i utrwalić wiadomości dotyczące dbania o naszą planetę.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak dbać o las i co to takiego. Zacznijmy dzień od porannej gimnastyki:

Podzielcie się na dwie grupy - pierwsza grupa to drzewa (mogą być nimi rodzice). Drzewa stoją w rozsypce. Druga grupa to dzieci. Jej członkowie poruszają się swobodnie między drzewami. Na uderzenie w bębenek dzieci jak najszybciej przykucają za najbliższym drzewem. Przy powtórzeniu zabawy następuje zmiana ról.

• Ćwiczenie dużych grup mięśniowych – Rzucamy szyszkami.Dzieci spacerują po lesie, co pewien czas podnoszą na niby szyszkę i rzucają nią z dużym zamachem jak najdalej.

• Zabawa ruchowa z elementem czworakowania – Przedzieramy się przez leśne zarośla.Dzieci poruszają się na czworakach między wyobrażonymi zaroślami, co pewien czas pro-stują się i maszerują do przodu.

• Zabawa ruchowa rozwijająca wyczucie ciała i przestrzeni – Toczymy zwalony pień.Dzieci dobierają się parami. Pierwsze dziecko jest przewróconym przez burzę pniem drze-wa – leży na podłodze, drugie delikatnie turla pień w różnych kierunkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Po chwili następuje zmiana ról.

• Ćwiczenia ramion i tułowia Piłujemy drzewo.Dzieci stoją w parach, twarzami do siebie. Podają sobie ręce i naprzemiennie przeciągają je do przodu i do tyłu z równoczesnym pochylaniem i odchylaniem tułowia – naśladują piłowanie drzewa.

• Ćwiczenie uspokajające Wracamy z lasu.Dzieci maszerują parami po obwodzie koła za wybraną parą. Co jakiś czas następuje zmiana prowadzących i kierunków poruszania się.

 

Spróbujcie teraz odpowiedzieć na pytanie: Co to jest las? - z czym wam się kojarzy? Policzcie głoski w wyrazie LAS.

Rozwiążcie teraz zagadkę:

Ma koronę, choć królem nie jest. Pięknie szumi, gdy wiatr wieje. W lecie chłodzi cię przyjemnie,zimą stoi nagie, ale nadal piękne. (drzewo)

Teraz zapraszam was na leśną wycieczkę - znajdziecie ją tutaj.

Spróbujcie zapamiętać warstwy lasu i gatunki drzew (liściste, iglaste etc.)

 

Zabawa ruchowa, ćwiczenie ramion i tułowia: "Piłujemy drzewo": Poproś rodzica, aby stanął naprzeciwko ciebie, podajcie sobie ręce i z równoczesnym pochylaniem i odchylaniem tułowia - naśladujcie piłowanie drzewa.Powtórzcie ćwiczenie kilka razy.

Zapraszam was na zabawę i ćwiczenia z nową literką:

 

Analiza i synteza słuchowa słowa "Żaba"

Dzielenie słowa "Żaba" na sylaby

Poszukajcie w mieszkaniu rzeczy, których nazwa zaczyna się na literkę Ż.

 

 

 

Teraz przygotujcie swoje Karty Pracy na stronach 77 - 78.  Mam nadzieję, że szybko poradziliście sobie z zadaniami. Zapraszam was teraz do wybranej przez siebie zabawy i do pomocy rodzicom przy przygotowaniu posiłku - pamiętajcie o częstym myciu rąk.

Pamiętajcie, że w czasie wyjścia na spacer, musicie dbać o czystość - nie rzucamy papierków, śmieci wrzucamy do kosza.

Po południu wykonajcie pracę plastyczną pt.: „Żaba”- z plasteliny, jeśli jej nie macie możecie ją narysować lub wyciąc z papieru - czekam na zdjęcia :)

Poproście rodziców, aby pomogli wam poszukać w domu różnych guzików (10 szt.) - przydadzą nam się jutro!

Pozdrawiam was serdecznie moje żabki!

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl