Europejski Dzień Języków Obcych

2020-09-25

Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek tj 25 września 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych. Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych.

Również w naszym przedszkolu miało dziś miejsce niebywałe wydarzenie. Przedszkolaki ze wszystkich grup celebrowały Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas spotkania dowiedziały się jak powiedzieć dzień dobry w 10 językach świata. Niektóre były dzieciom znane, inne sprawiały sporą trudność w powtórzeniu, a jeszcze inne bawiły będąc niemożliwymi do wypowiedzenia. Nasze przedszkolaki odbyły także kulturalną podróż po różnych zakątkach świata. Zatańczyły i śpiewały w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim, włoskim, greckim, czeskim, portugalskim, hiszpańskim, polskim. Dowiedziały się, że języki obce można poznawać na wiele ciekawych sposobów.