Akcja edukacyjno- charytatywna

2020-10-20

19 października, w ramach współpracy z Niemedycznym Hospicjum Domowym im. Św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku, nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno- charytatywnej "Pola Nadziei". W tym dniu zasadziliśmy żonkile, tworząc - pola nadziei. Akcja ma charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób chorych. Cebulki żonkili, zasadzone przez nas jesienią, odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w ogrodzie przedszkolnym.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach cierpiących, potrzebujących naszej pomocy. Razem z przedszkolakami cebulki żonkili posadzili również nasi goście: ksiądz proboszcz Andrzej Piszczek oraz Radny Miasta Rybnik pan Jacek Mularczyk.